Detail aktuality

________

AUTOMATICKÁ PRODEJNA – BEROUN

VÁŽENÍ ZÁKAZNÍCI,

31. 01. 2023 JSME OTEVŘELI PRVNÍ AUTOMATICKOU PRODEJNU VE STŘEDOČESKÉM KRAJI – BEROUN – Drašarova ulice.

Nový koncept umožňuje zákazníkům nakupovat doslova kdykoliv. Pro nákup mimo standardní otevírací dobu je potřeba jen platební karta, bankovní identita a stažení speciální aplikace.

Poprvé si zákazníci budou moci vyzkoušet nákup bez obsluhy v Berounské prodejně v Drašarově ulici.

„Cílem je, aby tato prodejna byla pro každého. Samozřejmě proto v rámci standardní otevírací doby bude prodejna i nadále obsluhována personálem, mimo tuto dobu již však bude fungovat v automatickém režimu. Snažíme se tak zajistit dostupnost potravin i pro zákazníky, kteří se v běžné otevírací době do provozovny nedostanou.“ řekla k otevření prodejny Lucie Černá Šmídová, ředitelka družstva Coop Hořovice. Celá prodejna prošla rekonstrukcí a k novému stylu prodeje se částečně přizpůsobil i sortiment, v rámci kterého bude posílena zejména nabídka chlazeného čerstvého zboží a baleného pečiva. Přes den prodejna nabízí i nově zrekonstruovaný dětský koutek a kavárnu, kde můžete posedět u kávy a zákusku.

Konec omezené prodejní doby

COOP se inspiroval u sesterských družstev ve Skandinávii, kde podobný druh prodejen funguje již řadu let. Podle Lukáše Němčíka, ředitele rozvoje a marketingu sítě COOP se zákazníci mění a je tedy na čase, aby se obchody začaly jejich potřebám více přizpůsobovat. „Myslíme si, že právě v menších a středních městech má koncept automatických prodejen největší potenciál kvůli měnící se struktuře zákazníků, z nichž stále větší část vyžaduje maximálně flexibilní služby. V těchto lokalitách jsou navíc například v podvečerních hodinách či o víkendech často otevřeny jen velké obchody na okrajích, které jsou dostupné mnohdy jen autem. Pro rychlé nákupy je neustále otevřený automatický obchod v pěší dostupnosti ideální řešení,“ upřesňuje Němčík.

Podle vedení COOP jsou automatické prodejny dobrou alternativou i k populárním rozvozům, protože jsou vhodné i pro menší nákupy a jsou i časově více flexibilní.

Za důležité také považujeme i naše soustředění se na regionální potraviny. Prodáváme například pečivo z místních pekáren či uzeniny od místních řezníků. Nedává smysl, aby tento druh zboží složitě cestoval po republice, jak je tomu u nadnárodních řetězců,“ doplňuje Němčík.

Základem pro možnost nakupovat v automatickém obchodě je bankovní identita, kterou dnes fakticky mají všichni, kteří používají elektronické bankovnictví. „Bankovní identita, taková naše digitální občanka, která slouží k digitálnímu ověření totožnosti, je tu s námi už přes rok. Už teď je jisté, že díky ní jsme schopni vyřídit více věcí online a šetří nám čas i starosti třeba se spoustou hesel. Mám radost, že se možnosti využití bankovní identity se dále rozšiřují. Lidé si díky ní mohou třeba zkontrolovat doklady, vyřídit daně, přihlásit se k online službám soukromých firem, založit účet nebo využít digitální podpis. A nově taky nakupovat i po zavírací době obchodu, což je jednoznačně inovace, kterou oceníme všichni,“ říká Michaela Lhotková, členka představenstva ČSOB.

„Bankovní identitu dnes poskytuje většina velkých bank a jen za minulý rok ji využilo více než 700.000 uživatelů“, uvádí Marek Růžička, výkonný ředitel společnosti Bankovní identita, která služby bankovní identity poskytuje.

O bezpečnost se postará pult centrální ochrany

Celý prostor prodejny je v návaznosti na zavedení nového konceptu nově pod kompletním dohledem kamerového sytému napojeného na pult centrální ochrany.  Toto napojení umožní řešit případné komplikace i případnou ochranu proti nepoctivým zákazníkům.

  • Každý zákazník je jednoznačně identifikován prostřednictvím bankovní identity
  • Prostor automatických prodejen je kompletně pokryt kamerovým systémem
  • Prodejna je napojena na pult centrální ochrany, přičemž při každém vstupu zákazníka do prodejny je systém aktivován

Jak probíhá nákup

1. Stáhněte si mobilní aplikaci Contio

  1. Zaregistrujte se do aplikace Contio – vyberte COOP Beroun
  2. Pro vstup do obchodu použijte QR kód ve svém mobilním telefonu.
  3. Vezměte si košík a nakupujte
  4. Naskenujte svůj QR kód na čtečce pokladny
  5. U pokladny naskenujte zboží
  6. Potvrďte nákup a zaplaťte platební kartou/mobilním telefonem
  7. Pro odchod z prodejny naskenujte opět QR kód z aplikace