O nás

________

Jsme tu zejména pro naše občany v malých obcích, aby nemuseli za nákupy do města.

Filozofií a cílem družstva jsou kvalitní služby zákazníkům. Uspokojení jejich potřeb, prohloubení vztahů se zákazníky a nabídka toho, za čím se budou neustále vracet.

Hlavní podnikatelská činnost družstva se zaměřuje především na:

Maloobchodní prodej

širokého sortimentu potravinářského a drogistického zboží

Průmyslové zboží

denní potřeby a to i včetně lahůdek pro naše chlupaté miláčky

Velkoobchod 

s potravinami, mléčnými výrobky, ovocem a zeleninou

Otázku zásobovaní si družstvo řeší samo – zaváží vlastní prodejny, ale podílí se také na zásobování drobných podnikatelů. Družstvo má vlastní sklad nápojů.

Historie

Navazujeme na tradice – v našem okrese v obci Stašov, vznikl v roce 1861 první konzumní potravinářský spolek v Čechách, ze kterého se postupem času stala dynamická rozvíjející se firma – COOP Hořovice, družstvo.

Zakladatelem tohoto spotřebního spolku byl chalupník Josef Leopold, prodavač houní, prvním skladníkem Josef Cipro, vápeník. Za členy se přihlásili skoro všichni občané.

Stašovští říkali konzumu „OUL“, protože prý chodí jako včeličky do úlu. I v dnešní době, která je naprosto odlišnou od dob prvních počátků družstevnictví v Čechách, jsou myšlenky družstevnictví aktuální a naše družstvo COOP Hořovice na nich při svém rozvoji stavělo své základy. Přestože nová doba přinesla nové myšlenky, nutnost neustálých změn a inovací, je stále na pořadu věci: spolupráce, služba členům – zákazníkům, kolektivní rozhodování při hledání optimálních řešení

COOP Hořovice, družstvo má v současnosti 61 prodejen, které působí ve čtyřech sousedících okresech – Beroun, Rakovník, Příbram a Rokycany. Stěžejním místem podnikatelské činnosti je berounský okres se svým druhým největším městem – Hořovice, kde sídlí ústředí firmy.

V Rakovníku má družstvo jednu samoobslužnou prodejnu. V okrese Příbram má družstvo dvě prodejny. V okrese Rokycany funguje jedenáct prodejen COOP Hořovice, družstvo a to dvě přímo ve městě Rokycany.