Značky

________

COOP KLASIK

Jde o základní a první řadu vlastní značky COOP. Vznikla v období, kdy hlavním záměrem bylo dosažení co nejnižší ceny pro spotřebitele při dodržení standardní kvality. V současné době prodejny nabízejí zhruba 90 výrobků s tímto označením „Náš výrobek pro Vás” v klasickém oranžovo-zeleném balení. Jsou určeny méně náročným spotřebitelům, kteří dávají přednost nákupu zboží za nejnižší cenu.

COOP PREMIUM

Jde o druhou skupinu vlastních značek, v které je zákazníkům nabízeno zboží nejvyšší evropské kvality. Na rozdíl od jiných značek špičkové kvality však výrobky COOP Premium mají pro zákazníka i přijatelnou cenu. S těmito výrobky, které poznáte podle pečeti „COOP Quality Euro”, budou zcela určitě spokojeni i nejnáročnější zákazníci.

COOP QUALITY STANDARD

Třetí a nejnovější řada privátních značek s garancí kvality od českých výrobců je určena pro zákazníky, kteří upřednostňují kvalitní a známé značky výrobků a přitom chtějí nakoupit cenově výhodně. Podle účelu, ke kterému tyto výrobky slouží, jsou rozděleny do několika značek.


Privátní značky potravinářského charakteru 


Privátní značky nepotravinářského charakteru

COOP DOBRÉ JISTOTY

Řetězce nabízejí zákazníkům privátní značky v klasické, standardní a výjimečné kvalitě. Ovšem COOP chce svým zákazníkům dát víc – jistotu, že to, co si koupí, je opravdu to nejlepší a splňuje předem stanovená kritéria. Z těchto důvodů zavedl do portfolia svých vlastních výrobků zcela novou, unikátní řadu – COOP DOBRÉ JISTOTY.

Produkty, které splní požadavky na bezpečnost a kvalitu, mají jako součást designu logo COOP DOBRÉ JISTOTY. Jedná se o oranžový pruh na okraji obalu nebo etikety a další prostor s důležitými informacemi pro zákazníky. Zde zákazník načerpá řadu zajímavých informací jako jsou průměrné výživové hodnoty výrobku a informace o tom, že výrobek je bez konzervantů, bezlepkový, že neobsahuje škodlivá éčka apod.

Výrobky pod značkou COOP Dobré Jistoty Vám zkrátka přinášejí jistotu, že to, co je na výrobku napsáno, je skutečně dodrženo. A to po celou dobu nabídky v prodejní síti COOP.

Kritéria, která musí splňovat výrobek označený logem COOP DOBRÉ JISTOTY:

BEZPEČNÝ

Výrobek je bez geneticky upravených vstupů, bez nebezpečných aditiv a umělých barviv nebo dalších nebezpečných přidaných látek (ve smyslu nebezpečnosti pro určité věkové nebo zdravotně specifikované skupiny obyvatel) –  výrobky neobsahují kontroverzní Éčka.

POCTIVÝ

Obsahuje přírodní a přirozené suroviny, pouze deklarované složky, a to v množství odpovídajícím textové části výrobku.

OVĚŘENÝ

Výrobek je testovaný ochutnávkami s větším počtem externích respondentů. Ověřený renomovanými pracovišti a specializovanými tiskovými institucemi (např. dTest).

ČESKÝ

Garance výroby v ČR s uvedením místa, závodu nebo provozovny, kde je vyroben, s minimálním podílem 90 % české práce a 80 % českých vstupních surovin.

EKOLOGICKÝ

Výrobek splňuje podmínky ekologické obnovitelnosti zdrojů, bez fosfátů, cfc, není testován na zvířatech, obaly ekologicky nezatěžují prostředí.

SPOLEČENSKY ODPOVĚDNÝ

Neobsahuje dětskou a jinak společensky neúnosnou práci, je společensky prospěšný, např. odváděním stanoveného procenta z prodejní ceny výrobku pro nadační, charitativní a jinak společensky prospěšné účely, výrobce je společensky bezúhonný.

COOP NAŠE ZDRAVÍ

V regálech Naše zdraví naleznete nejen humánní léčiva, jako je paralen, panadol, nurofen, náplasti a obvazový materiál, teploměr a další, ale také veterinární léčiva pro kočky i pejsky.

Pro děti zde naleznete vitamíny na posílení imunity, ale i přebalovací podložky, benthaen mast, sirupy na kašel, bylinkové čaje a další zajímavé produkty.