Naše značky – záruka kvality

Značky

coop klasikCOOP Klasik

Jde o základní a první řadu vlastní značky COOP. Vznikla v období, kdy hlavním záměrem bylo dosažení co nejnižší ceny pro spotřebitele při dodržení standardní kvality. V současné době prodejny nabízejí zhruba 90 výrobků s tímto označením „Náš výrobek pro Vás” v klasickém oranžovo-zeleném balení. Jsou určeny méně náročným spotřebitelům, kteří dávají přednost nákupu zboží za nejnižší cenu.

 

coop premiumCOOP Premium

Jde o druhou skupinu vlastních značek, v které je zákazníkům nabízeno zboží nejvyšší evropské kvality. Na rozdíl od jiných značek špičkové kvality však výrobky COOP Premium mají pro zákazníka i přijatelnou cenu. S těmito výrobky, které poznáte podle pečeti „COOP Quality Euro”, budou zcela určitě spokojeni i nejnáročnější zákazníci.

 

coop quality standardCOOP Quality Standard

Třetí a nejnovější řada privátních značek s garancí kvality od českých výrobců je určena pro zákazníky, kteří upřednostňují kvalitní a známé značky výrobků a přitom chtějí nakoupit cenově výhodně. Podle účelu, ke kterému tyto výrobky slouží, jsou rozděleny do několika značek.

 

coop dobré jistotyCOOP Dobré jistoty

Řetězce nabízejí zákazníkům privátní značky v klasické, standardní a výjimečné kvalitě. Ovšem COOP chce svým zákazníkům dát víc – jistotu, že to, co si koupí, je opravdu to nejlepší a splňuje předem stanovená kritéria. Z těchto důvodů zavedl do portfolia svých vlastních výrobků zcela novou, unikátní řadu – COOP DOBRÉ JISTOTY.

Produkty, které splní požadavky na bezpečnost a kvalitu, mají jako součást designu logo COOP DOBRÉ JISTOTY. Jedná se o oranžový pruh na okraji obalu nebo etikety a další prostor s důležitými informacemi pro zákazníky. Zde zákazník načerpá řadu zajímavých informací jako jsou průměrné výživové hodnoty výrobku a informace o tom, že výrobek je bez konzervantů, bezlepkový, že neobsahuje škodlivá éčka apod.

Výrobky pod značkou COOP Dobré Jistoty Vám zkrátka přinášejí jistotu, že to, co je na výrobku napsáno, je skutečně dodrženo. A to po celou dobu nabídky v prodejní síti COOP.

Kritéria, která musí splňovat výrobek označený logem COOP DOBRÉ JISTOTY:

Bezpečný

Výrobek je bez geneticky upravených vstupů, bez nebezpečných aditiv a umělých barviv nebo dalších nebezpečných přidaných látek (ve smyslu nebezpečnosti pro určité věkové nebo zdravotně specifikované skupiny obyvatel) –  výrobky neobsahují kontroverzní Éčka.

Poctivý

Obsahuje přírodní a přirozené suroviny, pouze deklarované složky, a to v množství odpovídajícím textové části výrobku.

Ověřený

Výrobek je testovaný ochutnávkami s větším počtem externích respondentů. Ověřený renomovanými pracovišti a specializovanými tiskovými institucemi (např. dTest).

Český

Garance výroby v ČR s uvedením místa, závodu nebo provozovny, kde je vyroben, s minimálním podílem 90 % české práce a 80 % českých vstupních surovin.

Ekologický

Výrobek splňuje podmínky ekologické obnovitelnosti zdrojů, bez fosfátů, cfc, není testován na zvířatech, obaly ekologicky nezatěžují prostředí.

Společensky odpovědný

Neobsahuje dětskou a jinak společensky neúnosnou práci, je společensky prospěšný, např. odváděním stanoveného procenta z prodejní ceny výrobku pro nadační, charitativní a jinak společensky prospěšné účely, výrobce je společensky bezúhonný.

 

coop naše zdravíCOOP Naše zdraví

V regálech Naše zdraví naleznete nejen humánní léčiva, jako je paralen, panadol, nurofen, náplasti a obvazový materiál, teploměr a další, ale také veterinární léčiva pro kočky i pejsky.

Pro děti zde naleznete vitamíny na posílení imunity, ale i přebalovací podložky, benthaen mast, sirupy na kašel, bylinkové čaje a další zajímavé produkty.